Split pogoda grudzień. Jaka temperatura? Czy warto?

W grudniu w Polsce jest zimno więc wielu podróżników z Polski poszukuje miejsca na wyjazd w którym można uciec od polskich chłodów. Jaka jest pogoda w Splicie w grudniu? Czy w grudniu w Splicie jest ciepło? Jaka jest średnia temperatura i pogoda? Sprawdźmy to!

 

Czy w Splicie w Chorwacji jest ciepło w grudniu? Zdecydowanie nie, chociaż oczywiście nie jest tak zimno jak w Polsce.
 
Z początkiem grudnia w Splicie średnia temperatura wynosi 14 stopni Celsjusza, ale z każdym następnym tygodniem robi się jeszcze zimniej. Pod koniec grudnia średnia wynosi już tylko 12 stopni Celsjusza w dzień.
 
Nocą w grudniu w Splicie jest jeszcze zimniej. Z początkiem grudnia można spodziewać się 14 stopni Celsjusza, a pod koniec już tylko 4 stopni Celsjusza.
 
Zdarzają się oczywiście dni w których temperatury są wyższe lub niższe od średniej ale generalnie rzecz biorąc grudzień w Splicie nie należy do najcieplejszych miesięcy, a wręcz przeciwnie.
 
W grudniu w Splicie pogoda może przynieść też opady deszczu.
 
Podsumowanie: czy warto jechać do Splitu w grudniu? Jeśli decydującym czynnikiem mającym wpływ na wybór miejsca na urlop w grudniu jest pogoda to Split nie należy do najlepszych miejsc na wyjazd.

 
Polecamy również: