Czy w Tajlandii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie?

Czy w Tajlandii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie?

Wyjazdy do Tajlandii od wielu już lat kuszą rzeszę turystów z Polski. Wiele osób planujących urlop w Tajlandii zastanawia się czy w Tajlandii jest EKUZ. Czy EKUZ obowiązuje w Tajlandii? Czy do Tajlandii potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne?

 

EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która umożliwia korzystanie z publicznej opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej, EOG oraz w Szwajcarii, a następnie ubieganie się o zwrot kosztów leczenia po powrocie do Polski. Czy karta EKUZ zadziała w Tajlandii?
 
Tajlandia nie jest członkiem Unii Europejskiej, nie należy do EOG oraz nie akceptuje karty EKUZ w żaden inny sposób. Czy oznacza to, że do Tajlandii potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne?
 
Osoby podróżujące do Tajlandii, jeśli chcą być objęte ubezpieczeniem, muszą kupić sobie ubezpieczenie zdrowotne lub turystyczne na wyjazd do Tajlandii we własnym zakresie. Tajlandia to biedny kraj w którym mało się zarabia więc opieka zdrowotna nie jest droga ale zawsze może stać się coś co spowoduje, że będziemy musieli zapłacić dużo za usługi medyczne.
 
Nie ma jednak żadnego obowiązku posiadania ubezpieczenia na wjeździe do Tajlandii. Tutaj dowiecie się ile kosztuje ubezpieczenie do Tajlandii.
 
Podsumowanie: czy w Tajlandii działa EKUZ? Nie, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest respektowana w azjatyckiej Tajlandii. Jeśli chcemy posiadać ubezpieczenie w Tajlandii to musimy je kupić w firmie ubezpieczeniowej.

 
Polecamy również: