Ubezpieczenie do Tajlandii cena. Ile kosztuje ubezpieczenie wczasów?

Ubezpieczenie do Tajlandii cena. Ile kosztuje ubezpieczenie wczasów?

Wyjazd do Tajlandii to coraz bardziej popularna destynacja wśród Polaków. Kraj oferuje tanią egzotykę ale ma jedną wadę: do Tajlandii potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje ubezpieczenie do Tajlandii. Jaka jest cena ubezpieczenia na wakacje w Tajlandii? Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne do Tajlandii? Sprawdźmy to!
 

W Tajlandii nie zadziała polskie ubezpieczanie zdrowotne dlatego wiele osób planujących wyjazd do Tajlandii decyduje się na zakup dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego oraz turystycznego. Ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje w Tajlandii? Jaka jest cena ubezpieczeń do Tajlandii?
 
Na cenę ubezpieczenia do Tajlandii wpływa wiele czynników takich jak chociażby kwota polisy, kwestia tego czy polisa pokrywa wypadki pod wpływem alkoholu lub uprawianie sportów lub sportów ekstremalnych. Wiele polis ma także ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie NNW czy też ubezpieczenie kosztów akcji ratunkowej lub sprzętu sportowego.
 
Najtańsze i najprostsze ubezpieczenia turystyczne do Tajlandii, które oferują pokrycie kosztów leczenia do kwot w granicach 100-150 tysięcy, NNW do maksymalnie 20 000 i proste ubezpieczenie bagażu do niewielkich kwot typu 1000 czy 1500 zł to do Tajlandii koszt w granicach 5,50-6 zł za dzień.
 
Ubezpieczenia ze średniej półki od kosztów leczenia do około 0,5 mln zł, posiadające OC, OC sportowe, ubezpieczenie sprzętu sportowego, NNW, ubezpieczające potencjalne akcje ratunkowe czy bagaż do niewielkiej kwoty około 5000 zł to do Tajlandii koszt w granicach 10-11 zł za dzień wakacji.
 
Najdroższe ubezpieczenia z kwotą kosztów leczenia do nawet wysoko powyżej miliona złotych z wysokim ubezpieczeniem sportowy, ratowniczym, OC czy NNW to przy wczasach w Tajlandii koszt rzędu nawet 20-23 zł za dzień.
 
Podsumowanie: ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii? Najtańsze ubezpieczenia to koszt poniżej 6 złotych za dzień, ubezpieczenia ze średniej półki kosztują około 2x tyle, a najdroższe to kwoty przekraczające 20 zł za dzień wyjazdu do Tajlandii.
 
Warto pamiętać, że według wielu ubezpieczycieli jazda na słoniu czy pływanie łódką może być traktowane już jako uprawianie sportu więc jeśli planujemy tego typu atrakcje to warto wziąć droższe ubezpieczenie.
 
Uwaga: w tekście nie ma żadnych linków afiliacyjnych, które często wykorzystywane są przez blogerów wycieczkowych zarabiających pieniądze na przekazywaniu tak zwanych “leadów”. Wszelkie ewentualne reklamy to reklamy automatyczne przy których nie zarabiamy nic na żadnych prowizjach. Ceny ubezpieczeń pochodzą z cenników różnych firm ubezpieczeniowych aktualnych na 2023 rok.

 
Polecamy również: