Czy w niedziele działa Elixir? Czy są przelewy?

Niedziela to wyjątkowy dzień w trakcie tygodnia ale nawet takiego dnia wiele osób może oczekiwać na przyjście przelewu lub być zmuszona do zrobienia przelewu. Wiele osób zastanawia sIę czy w niedziele działa Elixir oraz czy dochodzą przelewy w niedziele. Jak wygląda sytuacja? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawialiście się czy w niedziele przychodzą przelewy to odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. Przelewy realizowane wewnątrz infrastruktury jednego banku mogą bez problemu dochodzić nawet w niedziele.
 
Przelewy środków za pośrednictwem na przykład Blika również. Przelewy ekspresowe za które trzeba dopłacić również mogą zostać zrealizowane. Są jednak przelewy, które nie dojdą w niedzielę.
 
Jeśli czekamy na międzybankowy przelew wykonany za pośrednictwem systemu Elixir to taki przelew w niedzielę nie zostanie wykonany. Przelewy międzybankowe, zarówno przychodzące jak i wychodzące, są realizowane wyłącznie w dni powszednie, a więc nie w niedzielę.
 
Podsumowanie: czy w niedzielę dojdzie przelew? Jeśli został wykonany za pośrednictwem systemu Elixir to niestety – nie dojdzie. Dojdzie prawdopodobnie w najbliższy dzień roboczy.

 
Polecamy również: