Ile jest lotnisk w Moskwie? Które lotnisko w Moskwie jest najlepsze?

Ile jest lotnisk w Moskwie? Które lotnisko w Moskwie jest najlepsze?

Duże miasta i stolice wielu krajów, jak na przykład Londyn, obsługiwane są zwykle przez kilka lotnisk. Wiele osób zastanawia się czy tak samo jest w przypadku Moskwy. Ile jest lotnisk w Moskwie? Jakie są lotniska w Moskwie? Sprawdźmy liczbę lotnisk w Moskwie.

 
Ile jest lotnisk w Moskwie? Odpowiedź brzmi: to zależy. To zależy czy bierzemy pod uwagę tylko lotniska międzynarodowe, lokalne i prywatne czy wojskowe.
 
Moskwa obsługiwana jest przez cztery międzynarodowe lotniska. Są to port lotniczy Moskwa-Szeremietiewo SVO będący siedzibą linii Aerofłot, port lotniczy Moskwa-Domodiedowo DME, port lotniczy Moskwa-Wnukowo będący trzecim co do wielkości lotniskiem Moskwy (VKO), a także port lotniczy Żukowskij (ZIA).
 
Na terytorium Moskwy formalnie znajduje się tylko port Moskwa Wnukowo ale jego teren to eksklawa Moskwy czyli dzielnica Wnukowo.
 
Koło Moskwy nieco na południowy wschód znajduje się średniej wielkości lotnisko Myachkovo nie posiadające kodu IATA, niedaleko Moskwy znajduje się też lotnisko Moskwa-Ostafiewo o kodzie OSF obsługujące głównie prywatne odrzutowce, obecnie (luty 2023) zamknięte tymczasowo.
 
Niedaleko Moskwy znajduje się też lotnisko o kodzie CKL czyli Aerodrom Chkalovskiy, jest to baza wojskowa. W Moskwie były jeszcze 3 lotniska ale są już nieczynne.
 
Które lotnisko w Moskwie jest najbliżej centrum? Jeśli będzie dało się bezpośrednio dolecieć z Polski na któreś lotnisko w Moskwie to najlepiej wybrać Szeremietiewo.

 
Polecamy również: