Czy w Danii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Czy w Danii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Dania nie należy do krajów najczęściej odwiedzanych przez Polaków dlatego też wiedza o wyjazdach do Danii nie jest nad Wisłą zbyt powszechna. Wiele osób planujących wyjazd do Danii zastanawia się czy w Danii działa EKUZ. Czy w Danii działa karta ubezpieczenia? Czy do Danii potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Sprawdźmy to!

 

EKUZ czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to karta, która pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w krajach ją akceptujących i następnie zwrócenie się o zwrot kosztów leczenia do oddziału NFZ. Czy jadąc do Danii możemy skorzystać z EKUZ?
 
Tak, Dania jest jednym z krajów w których Polacy mogą korzystać z opieki medycznej na podstawie karty EKUZ. Warto jednak pamiętać, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest tym samym czym ubezpieczenie podróży.
 
Czy do Danii jest potrzebne ubezpieczenie turystyczne? W wielu przypadkach podróżni jadących do Danii nie decydują się na zakup ubezpieczenia turystycznego ale jeśli chcemy korzystać z takich dodatków jak OC, OC sportowe, NNW czy ubezpieczenie bagażu warto przemyśleć zakup dodatkowego ubezpieczenia.
 
Podsumowanie: czy w Danii działa EKUZ? Tak, Dania jest jednym z krajów w którym Polacy mogą leczyć się posiadając kartę EKUZ.

 
Polecamy również: