Czy w Węgrzech rosną palmy? Czy Węgry mają palmy?

Położone niedaleko od Polski Węgry zdecydowanie nie należą do krajów egzotycznych i tropikalnych ale mimo to są osoby, które zastanawiają się czy w Węgrzech rosną palmy. Czy Węgrzy mają palmy? Czy palmy rosną w Węgrzech?

 
Węgry to kraj leżący w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego z przewagą klimatu kontynentalnego. W Węgrzech występuje zima chociaż nie jest tak mroźna jak w Polsce. Zimą średnia temperatura w Węgrzech to minimalnie -4 stopnie Celsjusza na wschodzie kraju.
 
Czy Węgry mają palmy? Palmy takie jakie znamy na przykład z Afryki wymagają zdecydowanie cieplejszego klimatu. Owszem w Węgrzech rosną rośliny do których Polacy nie są przyzwyczajeni jak chociażby figi ale palmy takie jak w Afryce tu nie rosną.
 
W niektórych obszarach Węgier, zwłaszcza na zachodzie kraju, można spotkać palmy najczęściej mrozoodporne uprawiane pod czujnym okiem dbających o nie mieszkańców. Często jednak są to palmy hodowane w doniczkach i na zimę chowane w cieplejsze miejsca. W Węgrzech spotkamy np. karłatkę niską, mrozoodporną palmę igłową lub na przykład dobrze sprawdzający się w umiarkowanym klimacie Szorstkowiec Wagnera.

 
W Węgrzech popularne są też palmy doniczkowe zdobiące najróżniejsze, najczęściej pałacowe czy hotelowe, wnętrza oraz oranżerie.
 
Podsumowanie: czy w Węgrzech są palmy? W kilku najcieplejszych regionach kraju można spotkać uprawiane przez mieszkańców palmy ale w Węgrzech nie ma dzikich plam występujących w środowisku.

 
Warto przeczytać również: