Czy brak postu w piątek to grzech? Czy jest grzechem ciężkim?

Czy brak postu w piątek to grzech? Czy jest grzechem ciężkim?

Każdy piątek to wyjątkowy dzień dla katolików. Tego dnia wspominają męczeńską śmierć ich mistrza i zbawiciela Jezusa Chrystusa. To właśnie w piątek Jezus oddał życie za wszystkich ludzi wykupując ich w niewyobrażalnie bolesny sposób od śmierci i wiecznego potępienia. W związku z tym Kościół wprowadził obowiązek zachowywania postu w piątek. Wiele osób zastanawia się czy niedotrzymanie postu w piątek to grzech prowadzący do piekła. Sprawdźmy!

 
Czy jedzenie mięsa w piątek to grzech? Czy katolik może jeść mięso w piątek? Złe wieści dla wierzących koneserów mięsnych potraw. Nie mogą oni spożywać mięsa w piątek. Jedzenie mięsa w piątek to grzech. Brak postu w piątek jest grzechem.
 
Jeżeli katolik świadomie zje mięso w piątek, to popełnia grzech ciężki i grożą mu wieczne męki w piekle, jeżeli umrze przed podejściem do sakramentu pokuty i pojednania. Wyjątek stanowi tutaj jedzenie ryby.
 
Zdarza się również, że na danym obszarze, np. w konkretnej diecezji, hierarchowie kościelni udzielają dyspensy na spożycie mięsa w piątek. W takim przypadku nie ma obowiązku poszczenia, a jedzenie mięsa nie jest grzechem.

 
Warto przeczytać również: