Czy Korea Południowa wygrała mundial? Czy była mistrzem w piłce nożnej?

Czy Korea Południowa wygrała mundial? Czy była mistrzem w piłce nożnej?

Mundial czyli piłkarskie mistrzostwa świata organizowane są już przez wiele lat. W tym czasie po puchar mistrzowski sięgało wiele drużyn. Wielu fanatycznych kibiców futbolu zastanawia się czy Korea Południowa była kiedyś mistrzem świata. Czy Korea Południowa wygrała kiedyś mundial? Czy Koreańczycy dobrze grają w piłkę? Sprawdźmy to!

 
Czy piłkarska reprezentacja Korei Południowej była kiedyś najlepszą drużyną narodową na świecie? Nie, Korei Południowej nigdy nie udało się wygrać piłkarskich mistrzostw świata. Czy Korea ma jakieś inne piłkarskie sukcesy?
 
Ma, ale jest ich niewiele. Reprezentacja Korei Południowej w piłce nożnej mężczyzn w 2012 roku sięgnęła po brązowy medal na igrzyskach olimpijskich. Dwukrotnie Korea Południowa była mistrzem Azji – w 1956 oraz w 1960 roku. Czterokrotnie zajmowała drugie miejsce w azjatyckich rozgrywkach w 1972, 1980, 1988 oraz 2015 roku.

Korea Południowa była trzecią drużyną Azji w 1964, 2000, 2007 oraz 2011 roku.
 
Podsumowanie: czy Korea Południowa to silna drużyna? Patrząc na historyczne sukcesy Korei Południowej nie można porównać do najlepszych drużyn na świecie, ale nie należy też do najgorszych.

 
Polecamy również: