Ubezpieczenie do Hiszpanii cena. Ile kosztuje ubezpieczenie wczasów?

Wyjazd do Hiszpanii do kurortów takich jak La Linea czy Marbella to podróżnicze marzenie wielu słuchaczy jednego z polskich raperów z pięknym uśmiechem. Wiele osób planujących wyjazd do Hiszpanii zastanawia się ile kosztuje dodatkowe ubezpieczenie do Hiszpanii. Jaka jest cena ubezpieczenia do Hiszpanii? Ile kosztuje ubezpieczenie wakacji na urlop w Hiszpanii i na Wyspy Kanaryjskie?
 

Na początku należy przypomnieć, że Hiszpania tak samo jak i Polska należy do Unii Europejskiej więc Polacy mający kartę EKUZ mają w Hiszpanii ważne ubezpieczenie zdrowotne. EKUZ działa też na Wyspach Kanaryjskich, Majorce, Minorce oraz Ibizie. Wiele osób chce jednak kupić sobie dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do Hiszpanii. Ile to kosztuje?

 
Na koszt dodatkowego ubezpieczenia do Hiszpanii wpływa wiele czynników m.in. kwota polisy, fakt posiadania lub nie posiadania OC, OC sportowego, ubezpieczenia bagażu do Hiszpanii, zwrotu kosztów akcji ratowniczej oraz na przykład to czy ubezpieczenie działa po alkoholu czy nie.
 
Najtańsze podstawowe ubezpieczenia do Hiszpanii pokrywają zwykle koszty leczenia do około 100 000 złotych i niewielkie kwoty akcji ratunkowej czy NNW. Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie do Hiszpanii?
 
Cena najtańszego ubezpieczenia na wczasy w Hiszpanii to koszt nieco później 4 złotych za dzień wakacji.
 
Ubezpieczenia ze średniej półki pokrywające koszty do około 200 000 złotych i mające w sobie większą kwotę NNW, a także akcji ratowniczej czy na przykład działają w czasie uprawiania sportów to koszt około 4,60 zł za dzień wczasów.
 
Droższe ubezpieczenia z kwotą polisy rzędu pół miliona złotych, symbolicznym ubezpieczeniem bagażu w widełkach od 2 do 5 tysięcy, OC, OC sportowym, ubezpieczeniem sprzętu sportowego, wysoką kwotą NNW czy działające po alkoholu to już kwoty rzętu 10 zł za dzień.
 
Najdroższe ubezpieczenia do Hiszpanii z kwotą polisy nawet powyżej 1 mln zł kosztów leczenia to koszt nawet w granicach 14-16 zł za dzień ubezpieczenia.
 
Droższe są też ubezpieczenia działające w czasie uprawiania sportów ekstremalnych. Warto też pamiętać, że dla niektórych ubezpieczycieli nawet pływanie łódką czy jazda na koniu to już uprawianie sportu i jeśli mamy zamiar uprawiać takie aktywności w czasie wakacji w Hiszpanii to musimy kupić droższe ubezpieczenie.
 
Podsumowanie: ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje w Hiszpanii? Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii to kwota rzędu 4 złotych za dzień wakacji.
 
W tekście powyżej nie ma żadnych linków afiliacyjnych, które często wykorzystywane są przez blogerów wycieczkowych zarabiających pieniądze na przekazywaniu tak zwanych “leadów” za zakupy ubezpieczeń.
  
Wszelkie ewentualne reklamy to reklamy automatyczne przy których nie zarabiamy nic na żadnych prowizjach. Ceny ubezpieczeń do Hiszpanii pochodzą z cenników różnych firm ubezpieczeniowych i wyników kalkulacji w porównywarkach aktualnych na 2023 rok.

 
Polecamy również: