Czy 2 listopada 2023 parking w Krakowie jest płatny?

Wypadające 2 listopada 2023 roku Zaduszki znane też jako Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych to wyjątkowy dzień w czasie którego wiele osób planuje odwiedzić Kraków i znajdujące się w Krakowie cmentarze. Wiele osób przyjeżdżających do Krakowa 2 listopada zastanawia się czy parkowanie 2 listopada w Krakowie jest płatne. Czy 2 listopada 2023 roku jest strefa w Krakowie? Czy parking w strefie jest płatny?

W 2023 roku 2 listopada czyli popularny Dzień Zaduszny wypada we czwartek. Co to oznacza dla kierowców, którzy tego dnia będą parkować na miejscach w obrębie strefy płatnego parkowania w Krakowie?

Nie mamy zbyt dobrych wiadomości dla osób, które wybierają się 2 listopada 2023 roku do Krakowa. 2 listopada, w przeciwieństwie do Wszystkich Świętych 1 listopada, jest zwykłym dniem roboczym. Nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

Strefa płatnego parkowania w Krakowie obowiązuje w dniach od poniedziałku do soboty z tylko kilkoma wyjątkami na dni świąteczne. Czwartek 2 listopada 2023 roku nie należy do tych wyjątków, a więc 2 listopada 2023 roku w Krakowie parking jest płatny.

Podsumowanie: czy 2 listopada 2023 roku w Krakowie obowiązują opłaty w strefie płatnego parkowania? Niestety, odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, obowiązują. Dzień Zaduszny nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy i nie znajduje się na liście dni w które są bez opłat w strefie w Krakowie.

Warto przeczytać również: