Co lepsze torba czy walizka do samolotu? Co zabrać jako bagaż podręczny?

Co lepsze torba czy walizka do samolotu? Co zabrać jako bagaż podręczny?

Zdecydowana większość podróży samolotem wymaga od nas zabrania bagażu na pokład samolotu. Wiele osób zastanawia się czy do samolotu lepiej zabrać torbę czy walizkę. Czy torba jest lepsza od walizki? Co zabrać na pokład samolotu? Siatkę? Torbę czy walizkę? Jaki bagaż podręczny zabrać? Sprawdźmy to!

 

Czy do samolotu można zabrać torbę? Czy można zabrać walizkę? Linie lotnicze pozwalają na zabranie na pokład samolotu małego bagażu, który nazywany jest bagażem podręcznym. Może być to torba podróżna lub walizka. Co jest lepsze? To zależy od indywidualnych preferencji i tego jak wyglądać ma nasza podróż.
 
Walizka z kółkami pozwala na sprawne przemieszczanie się z nią np. po lotnisku lub w drodze na lotnisko. Torba z kolei, dzięki temu że nie jest tak sztywna jak walizka, pozwoli na spakowanie większej ilości rzeczy które zabieramy w podróż. Można ją również łatwiej umieścić w sizerze, w którym linie lotnicze sprawdzają wielkość zabieranego na pokład bagażu.
 
Czy w samolocie lepiej mieć torbę podróżną czy walizkę? Jak widać, wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeżeli stawiacie na mobilność i wygodę podróżowania, lepiej zabrać ze sobą walizkę. Jeżeli chcecie upchnąć trochę więcej rzeczy do bagażu podręcznego, powinniście pomyśleć nad zabraniem ze sobą torby lub ewentualnie plecaka.
 
Należy jednak pamiętać, że zarówno torba jak i walizka muszą spełniać wymagania dotyczące rozmiarów bagażu podręcznego. Jeśli bagaż będzie zbyt duży mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty, które mogą przewyższać cenę naszego biletu lotniczego.

 
Polecamy również: