Czy można w Katarze chodzić w krótkim rękawku?

Katar to kraj dość specyficzny i odmienny od większości państw do których jesteśmy przyzwyczajeni. Wiele osób zastanawia się czy w Katarze można chodzić w ubraniach z krótkim rękawem. Czy można nosić krótki rękaw w Doha? Czy można nosić ubrania bez rękawów? Czy kobiety mogą nosić ubrania bez rękawów w Katarze?

 

Kultura w Katarze jest jaka jest i znaczy to, że wiele zwyczajów panujących w kraju to zwyczaje odmienne od kultury europejskiej. Czy można nosić krótki rękaw w Katarze? Czy można nosić ubrania bez rękawów?
 
W przypadku ubrań bez rękawów odpowiedź na pytanie czy można je nosić (zwłaszcza w przypadku kobiet) brzmi: nie, nie można. Czy można chodzić w krótkim rękawku? Kobiety lepiej by nosiły ubrania z dłuższymi rękawami. Mężczyźni mogą nosić t-shirty ale kategorycznie nie wolno ich zdejmować! Chodzenie z gołą klatą jest zakazane!

 
Warto również pamiętać, że to co dozwolone jest w hotelu, na plaży czy na stadionie nie jest już dozwolone w obiektach kultu religijnego oraz w budynkach administracji publicznej.
 
W tego typu miejscach musimy stawiać na skromny ubiór. Odpadają więc obcisłe bluzki i podkoszulki, bezrękawniki i szorty.

 
Polecamy również: