Czy Hiszpania jest w Unii Europejskiej i Europie? Czy wyszła?

Czy Hiszpania jest w Unii Europejskiej i Europie? Czy wyszła?

Hiszpania przez lata była jednym z bardziej popularnych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Od pewnego czasu jednak nie jest już w turystycznym TOP-ie i o Hiszpanii zapomniało wiele osób. Dziś wielu turystów planujących wyjazd do Hiszpanii zastanawia się czy Hiszpania jest w Europie. Czy Hiszpania jest w Unii Europejskiej? Czy Hiszpania opuściła Unię Europejską?

 
Jeśli zastanawiacie się czy Hiszpania jest w Unii Europejskiej to bez zbędnego przedłużania odpowiedź brzmi: tak, Hiszpania jest w Unii Europejskiej. Kraj wstąpił do UE w 1986 roku, a więc zdecydowanie wcześniej niż chociażby Polska czy Węgry.
 
Czy Hiszpania ma zamiar opuścić Unię Europejską? Do tej pory jedynym krajem, który zdecydował się na opuszczenie Unii Europejskiej jest Wielka Brytania. Hiszpania jeszcze nie wyszła z Unii Europejskiej i jak na tą chwilę nic nie wskazuje na to by Hiszpania miała zamiar wyjść z Unii.
 
Podsumowanie: czy Hiszpania jest w Europie? Tak, geograficznie Hiszpania jest w Europie, a politycznie jest członkiem Unii Europejskiej od 1986 roku.

 
Polecamy również: