Czy Polska wygrała mundial? Czy była mistrzem świata w piłkę nożną?

Polska piłka jest jaka jest, kiedyś jednak stała na znacznie wyższym poziomie. Wielu młodych kibiców, którzy nie pamiętają mistrzostw z lat ubiegłych zastanawia się czy kiedyś Polska wygrała mundial. Czy Polska była kiedyś mistrzem świata? Czy kiedyś sięgnęła po najwyższe trofeum? Sprawdźmy to!

 

Przy okazji udziału polskiej reprezentacji w meczach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 wiele osób zastanawia się czy kiedykolwiek reprezentacja Polski była mistrzem. Czy Polska wygrała kiedyś mundial?

 
Nie, w historii oficjalnych rozgrywek o puchar świata w piłce nożnej organizowanych od 1930 roku Polska nigdy nie sięgnęła najwyższej pozycji. Jaki był więc najlepszy rezultat polskiej kadry w historii mistrzostw?

 
Rekordowy wynik reprezentacji Polski udało się zająć podczas mistrzostw świata w 1974 oraz w 1982 roku gdy polski piłkarze plasowali się na 3 stopniu podium. W 1974 roku od Polski lepsze okazały się drużyny RFN i Holandii, a w 1982 roku Polska zajęła trzecie miejsce za wygranymi Włochami i drużyną RFN, która zajęła drugie miejsce.

 
Podsumowanie: czy Polska wygrała mundial? W historii oficjalnych rozgrywek mistrzostw świata w piłce nożnej Polska nigdy nie zajęła pierwszego miejsca, a więc nigdy nie była piłkarskim mistrzem świata.

 
Polecamy również: