Jakie gniazdka są w Albanii? Czy potrzebna jest przejściówka?

Albania stała się ostatnimi laty nowym przebojem na rynku turystycznym. Wiele osób, które jeszcze nie były w Albanii zastanawia się czy jadąc do Albanii potrzebna jest przejściówka. Jakie gniazdka są w Albanii? Jaki jest prąd w Albanii? Sprawdźmy to!

 

Standard prądu w Albanii jest taki jak w wielu innych krajach Europy. Napięcie to 230 V, a częstotliwość napięcia prądu to 50 Hz.

 
Czy jadąc do Albanii potrzebna jest przejściówka do gniazdka elektrycznego? Jakie gniazdka są w Albanii? Jadąc do Albanii możemy spodziewać się gniazdek w standardzie C i F. Co to oznacza?
 
W Polsce stosowane są gniazdka w standardzie E ale jadąc do Albanii nie potrzebna jest przejściówka. Wtyczki z urządzeń używanych w Polsce będą pasować do kontaktu w Albanii.
 
Różnicą jest sposób uziemienia. W Albanii zamiast “bolca” są blaszki w kontakcie, więc większość urządzeń wymagających uziemienia będzie działać tak, jak powinna.
 
Podsumowanie: czy do Albanii potrzebna jest przejściówka? Nie! Jakie gniazdka są w Albanii? W Albanii najpowszechniejszy standard gniazdek to C i F.

 
Polecamy również: