Wietnam pogoda w listopadzie. Czy warto jechać? Temperatury

Wyjazd do Wietnamu to możliwość przeżycia prawdziwej egzotycznej przygody ale wciąż niewielu turystów z Polski jeździ do Wietnamu dlatego też informacje o tym kraju nie są powszechne. Wiele osób planujących wakacje w Wietnamie zastanawia się jaka jest pogoda w Wietnamie w listopadzie. Czy listopad to dobry miesiąc na wyjazd do Wietnamu? Czy w listopadzie w Wietnamie jest ciepło? Sprawdźmy pogodę!
 

Czy warto jechać do Wietnamu w listopadzie? Jeśli warunkiem decydującym o wyborze destynacji do której chcemy jechać w listopadzie jest pogoda to ta w Wietnamie nie należy do najgorszych. W okolicach słynnej zatoki Ha Long w listopadzie jest dość ciepło, jednak nie można spodziewać się tu upałów znanych chociażby z krajów w Afryce.
 
W Wietnamie w listopadzie średnie temperatury oscylują w okolicach 20-25 stopni. Najcieplejszymi miejscami w listopadzie w Wietnamie są Can Tho, My Tho i Phu Quoc, a najzimniejszymi takie destynacje jak Sa Pa i Tam Dao gdzie średnia temperatura w listopadzie nie przekracza nawet 16 stopni.
 
Czy jadąc do turystycznych miejscowości w Wietnamie w listopadzie należy spodziewać się deszczy? Niestety tak. Wprawdzie najwięcej deszczu w Wietnamie spada w okresie od czerwca do października to listopad również należy do miesięcy deszczowych i pochmurnych. W listopadzie średnia opadów to 168 mm deszczu, a więc nie jest to już tak dużo jak chociażby we wrześniu w którym średnia opadów to aż 265 mm w ciągu miesiąca, jednak osoby liczące na dni pełne słońca i wysokich temperatur powinny wziąć pod uwagę inne miejsca.
 
Warto pamiętać, że więcej deszczu spada z początkiem miesiąca i im bliżej grudnia tym deszcze słabną, spada też niestety średnia temperatura i nasłonecznienie.
 
Podsumowanie: czy Wietnam to dobra destynacja w listopadzie? Dla osób szukających temperatur powyżej 30 stopni Celsjusza i bezchmurnego nieba wyjazd do Wietnamu w listopadzie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli za to chcecie odwiedzić Wietnam gdy nie jest przesadnie parno i nie przeszkadza wam deszcz i temperatury nieco przekraczające 20 stopni to Wietnam jest dobrym pomysłem na wycieczkę.

 
Polecamy również: