Czy Zamek w Windsorze jest dostępny do zwiedzania? Czy można zwiedzać?

Czy Zamek w Windsorze jest dostępny do zwiedzania? Czy można zwiedzać?

Zamek w Windsorze znany niektórym pod obcojęzyczną nazwą Windsor Castle to słynna rezydencja angielskich królów. Wielu turystów zastanawia się czy można zwiedzać Zamek w Windsorze. Czy wolno zwiedzać Zamek w Windsorze? Czy Zamek w Windsorze dostępny jest do zwiedzania?

 
Położony w miejscowości Windsor zamek sięga swoją historią aż 1070 roku gdy rozpoczęły się pierwsze prace mające na celu budowę zamku. Zamek Windsor od lat jest siedzibą brytyjskiej monarchii na równi z położonym w Londynie pałacem Buckingham i pałacem Holyrood znajdującym się w Edynburgu. Czy obecną rezydencję królewską wolno zwiedzać?

 
Czy zamek w Windsorze dostępny jest do zwiedzania? Tak, jednak łatwo zgadnąć, że nie w całości i nie zawsze. W zamku zobaczyć można reprezentatywne komnaty, kaplicę św. Jerzego, skarbiec cy też m.in zmianę warty oraz domek dla lalek królowej Marii.

 
Warto pamiętać, że zwiedzając Zamek Windsor nie wolno wykonywać zdjęć w komnatach, a także w kaplicy. Nie wolno też latać dronem. Wolno robić zdjęcia wyłącznie z zewnątrz. Warto zarezerwować bilety z wyprzedzeniem bo są tańsze i pozwalają na uniknięcie części z gigantycznych kolejek.

 
Tutaj dowiecie się ile kosztuje zwiedzanie Zamku w Windsorze – cennik.

 
Polecamy również: