Czy w Nowy Rok 2025 restauracje są otwarte? Czy czynne?

Okres świąteczno-noworoczny obfituje w wyjątkowe dni z których bardzo duża część to dni ustawo wolne od pracy. Wśród nich wyjątkiem nie jest dzień 1 stycznia czyli popularny Nowy Rok. Wiele osób zastanawia się czy w Nowy Rok restauracje są otwarte. Czy restauracje są czynne 1 stycznia 2025? Sprawdźmy to!

 

1 stycznia jest dniem ustawo powolnym od pracy ale nie wszystkie branże decyduj się na świętowanie. Wśród wielu z nich jest również branża gastronomiczna. Czy w Nowy Rok 1 stycznia restauracje są otwarte?
 
Wiele restauracji jest normalnie otwartych w dniu 1 stycznia. Zwłaszcza restauracje znajdujące się w dużych miastach i turystycznych miejscowościach. Warto jednak pamiętać; że Nowy Rok to wyjątkowy dzień wolny od pracy i wiele miejsc nie decyduje się na otwarcie z samego rana. Jeśli szukamy czynnej restauracji to można spodziewać się że będzie otwarta raczej w godzinach od południa lub nawet w godzinach popołudniowych, a nie z samego rana.
 
Podsumowanie: czy 1 stycznia 2025restauracje są otwarte? Wiele restauracji w Polsce decyduje się na prace w dniu 1 stycznia chociaż oczywiście warto pamiętać, że nie wszystkie restauracje są tego dnia otwarte.
 
Jeśli szukacie restauracji otwartej 1 stycznia to najlepiej wcześniej zadzwonić do upatrzonego lokalu i dowiedzieć się czy i w jakich godzinach będzie czynny 1 stycznia czyli w dzień, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

 
Polecamy również: