Bałtyk temperatura wody maj. Czy jest ciepły?

Bałtyk temperatura wody maj. Czy jest ciepły?

Urlop nad Bałtykiem to popularna rozrywka wśród tysięcy polskich podróżników. Wiele osób jadących nad Bałtyk zastanawia się czy w maju Bałtyk jest ciepły. Jaka jest temperatura Morza Bałtyckiego w maju? Czy w maju Bałtyk jest ciepły? Jakie są średnie temperatury? Sprawdźmy to!

 

Czy Bałtyk w maju jest ciepły? Czy można się kąpać? Zdecydowanie nie można powiedzieć, że Morze Bałtyckie jest ciepłym morzem w maju zwłaszcza w miejscach, które interesują Polaków.
 
Średnia temperatura wody w Bałtyku w okolicy Gdańska z początkiem maja wynosi 7 stopni Celsjusza. W ciągu kolejnych tygodni miesiąca temperatura Bałtyku nieco wzrasta.
 
Pod koniec maja Bałtyk robi się cieplejszy i średnia wynosi już całe 11 stopni Celsjusza. Tego typu temperatury zdecydowanie nie należą do wysokich i skłaniających do zażywania morskich kąpieli.
 
Podsumowanie: jaka jest temperatura wody w Bałtyku w maju w okolicy Gdańska? Średnia temperatura z początkiem maja wynosi 7 stopni Celsjusza, a pod koniec miesiąca wzrasta do 11 stopni.

 
Polecamy również: