Czy we Lwowie jest wojna? Czy bezpiecznie 2022?

Wiele osób widząc doniesienia z linii frontu zastanawia się czy we Lwowie jest wojna. Czy we Lwowie jest wojna 2022? Czy we Lwowie jest bezpiecznie? Czy jest godzina policyjna? Jak wygląda życie we Lwowie? Sprawdźmy to!

 

Widząc doniesienia z Donbasu wiele osób zastanawia się czy we Lwowie jest podobnie. Czy po Lwowie jeżdżą czołgi agresora? Nie.
 
Lwów stał się jednym z miast do którego wyjechało najwięcej uchodźców wewnętrznych na Ukrainie. We Lwowie działa transport publiczny, jeżdżą taksówki, działają kawiarnie i restauracje, na uliczkach usłyszeć można występy grajków, sklepy są otwarte, działają bazary, w operze organizowane są koncerty i przedstawienia. Można bez problemu kupić alkohol.
 
Jednym z symboli przypominających o możliwych nalotach są rzeźby i zabytki zasłonięte płytami zabezpieczającymi. Na ulicach widać też więcej patroli i osób w militarnych ubraniach.
 
Uciążliwa jest również godzina policyjna obowiązująca w obwodzie lwowskim w godzinach od 23:00 do 5:00. W czasie godziny policyjnej poruszać się po mieście mogą jedynie osoby posiadające stosowne zezwolenia. Godzina policyjna ustanowiona jest na czas trwania stanu wojennego.
 
W 2022 roku zdarzyło się kilka ataków rakietowych na Lwów dlatego osoby będące we Lwowie muszą nasłuchiwać syren alarmowych. Warto też ściągnąć aplikację Повітряна тривога (Alarm powietrzny) na Androida oraz iOS, która informuje o rozpoczęciu i zakończeniu alarmów.
 
Wyjazd do Lwowa w 2022 roku nie należy oczywiście do najbezpieczniejszych pomysłów ponieważ nigdy nie wiadomo czy na miasto nie spadną kolejne rakiety. Wyjazd na wakacje najlepiej odsunąć do czasu ogłoszenia zawieszenia broni, rozejmu lub zakończenia działań.

 
Polecamy również: