Czy w niedzielę można myć samochód? Czy wolno myć?

Niedziela to dla wielu osób jedyny dzień w czasie którego mają czas na rzeczy, których nie udało się zrobić w ciągu tygodnia. Wiele osób zastanawia się czy w niedziele można myć samochód. Czy mycie samochód w niedziele jest dozwolone? Czy mycie samochodu w niedziele to grzech? Czy można sprzątać auto w niedziele? Sprawdźmy to!

 

Czy istnieje w Polsce jakiś przepis mówiący o tym, że w niedzielę nie wolno myć samochodu? Nie. W niedziele, nawet te z zakazem handlu, otwarte są też samoobsługowe myjnie bezdotykowe.
 
Skoro już wiemy, że mycie samochodu nie jest zabronione przez żadne przepisy to pora zastanowić się czy nie ma czegoś co mogłoby zabraniać myć samochód w niedzielę. Mycia samochodu w niedziele może zabraniać religia.
 
Czy gorliwie wierzący mogą myć samochód w niedziele? Osoby chcące żyć bez grzechu powinny zdecydować się na mycie samochodu w inny dzień tygodnia. Wszyscy inni mogą go myć nawet w niedziele.
 
Podsumowanie: czy można myć samochód w niedzielę? Można chyba że jest się katolikiem to wtedy nie. Jedyną okolicznością łagodzącą jest na przykład niespodziewane zabrudzenie wymagające posprzątania takie jak chociażby rozlany napój wewnątrz auta. To grzechem nie jest.

 
Polecamy również: