Ubezpieczenia turystyczne online – jak porównać oferty towarzystw?

Ubezpieczenia turystyczne online – jak porównać oferty towarzystw?

Wyjazdy na wycieczki – czy to krajowe, czy zagraniczne, kojarzą się z miłym czasem spędzonym podczas zwiedzania zabytków, muzeów czy odwiedzania restauracji. Jadąc na urlop – nie tylko do Lwowa – pamiętać trzeba o tym, by zabezpieczyć się na wypadek ewentualnych problemów nieszczęśliwych wypadków. Przed podróżą warto porównać oferty ubezpieczeń turystycznych. Jak zabrać się za ten temat? Z pomocą przychodzą porównywarki ubezpieczeń.

 

Wypadek samochodowy, nagłe zachorowanie lub nawet taka błahostka jak skręcona kostka czy złamana noga. To wszystko niebezpieczeństwa z którymi należy liczyć się podczas wszelkich urlopowych wyjazdów turystycznych. By nie musieć ponosić wysokich kosztów ewentualnych akcji ratowniczych, transportu i opieki medycznej, a w ekstremalnych przypadkach transportu zwłok do kraju, warto przed wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Jadąc na Ukrainę – zgodnie z informacjami polskiego MSZ – jest to właściwie zakup obowiązkowy dla każdego podróżnego.

 

Rynek urlopowych ubezpieczeń jest niezwykle szeroki. Oferty ubezpieczeń podróżnych ma praktycznie każda większa firma w branży, ale wyszukiwanie ofert ubezpieczeń turystycznych poprzez zagłębianie się w meandry stron ubezpieczycieli może być po pierwsze trudne, a po drugie bardzo czasochłonne. Z pomocą przychodzą internetowe porównywarki ofert ubezpieczeniowych. Przed naszymi wyjazdami do Lwowa korzystamy z oferty serwisu mfind.pl.

 

 

Porównywarka mfind pozwala na błyskawiczny wybór ubezpieczenia turystycznego w jednym z sześciu różnych towarzystw ubezpieczeniowych współpracujących z firmą. Zaletą takiej formy zakupu ubezpieczenia jest po pierwsze możliwość dokonania zakupów online, bezpośrednio z komputera, a po drugie to, że wykupione ubezpieczenie od razu trafia na pocztę mailową na adres podany w procesie zakupowym. Dzięki porównywarce nie trzeba samodzielnie przekopywać się przez strony internetowe poszczególnych ubezpieczycieli bowiem wszelkie linki konieczne do sfinalizowania transakcji są tu podane jak na tacy. Przy okazji można sprawdzić ceny ubezpieczeń OC bo w dzisiejszych czasach gwałtownych wzrostów opłaca się szukać na tym polu oszczędności.

 

Ubezpieczenia turystyczne mogą różnić się wieloma wariantami. Poza wysokością pokrywanych kosztów leczenia czy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, można dodatkowo ubezpieczyć transport naszych bliskich w razie wypadku czy też opiekę nad dziećmi i transport bagaży. Niektóre oferty pokrywają również OC w życiu prywatnym lub następstwa wypadków odniesionych podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Warto więc poświęcić kilka chwil na wybranie najbardziej dopasowanej oferty. Wybranej w zależności od tego co zamierzacie robić podczas swojej własnej wycieczki. Na zwykły wyjazd polegający na zwiedzaniu muzeów, zabytków i odwiedzania kawiarni – każdemu powinna raczej wystarczyć podstawowa oferta. Poza szybkością i przejrzystością zaletą porównywarki ubezpieczeń jest również możliwość naliczenia dodatkowych rabatów niedostępnych dla zwykłych klientów “z ulicy”.

 

Zakup ubezpieczenia turystycznego to zwykle tylko niewielka kwota, której wydanie z powodzeniem rozpływa się w ponoszonych kosztach wyjazdu takich jak rezerwacja noclegu czy koszty biletów. Niewielka kwota to jednak gigantyczny spokój ducha i zapewnione bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. W końcu wyjeżdża się przecież po to, by wypoczywać bez stresów.