Czy na Dominikanie są rekiny? Czy atakują ludzi?

Od niedawna Dominikana staje się popularnym kierunkiem turystycznych wyjazdów z Polski. Wiele osób planujących wyjazd na Dominikanę zastanawia się czy na Dominikanie są rekiny. Czy jadąc na Dominikanę trzeba obawiać się rekinów w morzu? Czy atakują ludzi? Sprawdźmy to!
 
Dominikana kusi wielu turystów prześlicznymi plażami. Aż chce się wejść do wody ale czy to bezpieczne? Na szczęście tak. Wody w okolicy Dominikany otoczone są rafą koralową, która stanowi barierę dla rekinów. Jeśli już pojawiają się tu rekiny to w większości są to przedstawiciele gatunków niegroźnych dla człowieka. Nie znaczy to oczywiście, że groźne rekiny nigdy się tu nie pojawiają.
 
W zależności od źródła dane dotyczące ataków rekinów na Dominikanie podają 3 lub 5 zanotowanych przypadków ataków. Dwa ataki rekinów na Dominikanie zakończyły się śmiercią ofiary były to ataki w 2010 oraz w 1963 roku. Do pozostałych trzech ataków doszło w 1987, 2011 oraz 2016 roku.
 
Podsumowanie: czy na Dominikanie są rekiny? Rekiny występują prawie we wszystkich wodach świata ale nie trzeba obawiać się ataków rekinów na Dominikanie.
 
Zdarzały się jednostkowe przypadki ataków rekinów ale było ich bardzo niewiele. Prawdopodobieństwo spotkania rekina w wodzie przy plaży na Dominikanie jest bardzo niewielkie.

 
Polecamy również: