Czy do Dubaju potrzebny jest paszport? Czy wystarczy dowód?

Dubaj to jedno z ciekawszych miejsc na Ziemi i destynacja gwarantującą dobrą pogodę przez cały rok. Wiele osób planujących wyjazd do Dubaju zastanawia się czy do Dubaju potrzebny jest paszport. Jakie dokumenty do Dubaju? Czy wystarczy dowód osobisty? Czy potrzebna jest wiza? Jaka powinna być ważność paszportu do Dubaju? Co dla dziecka? Sprawdźmy to!

 

Dubaj nie jest krajem, a miastem i emirem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dokumenty konieczne do wyjazdu do Dubaju są więc takie same jak te konieczne do wjazdu na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Czy potrzebny jest paszport do Dubaju?
 
Polacy wybierający się na wczasy w Dubaju muszą posiadać ważny paszport. Dowód osobisty nie jest wystarczającym dokumentem do wjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 
Warto też zwrócić uwagę na ważność paszportu do Dubaju. Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od dnia w którym wjeżdżamy do ZEA.
 
Czy do Dubaju wystarczy paszport tymczasowy? Nie. Jadąc do Dubaju musimy mieć normalny paszport, a nie paszport tymczasowy. Dla dziecka konieczny jest paszport, a w razie podróży bez opiekunów także notarialne zaświadczenie opiekunów o zgodzie na podróż sporządzone po arabsku lub angielsku.
 
Czy do Dubaju potrzebna jest wiza? Jeśli wyjeżdżamy w celach turystycznych to dostaniemy wizę turystyczną przy wjeździe do ZEA ważną na 90 dni. Jeśli nasz wyjazd ma być dłuższy konieczne będzie uzyskanie pobytu na dłuższy okres.

 
Polecamy również: