Ile kosztuje taxi w Dubaju? Jaka cena taksówki?

Przywiezienie własnego auta do Dubaju nie należy do najtańszych. Na miejscu trzeba więc jakoś się poruszać. Na przykład taksówką. Ile kosztują taksówki w Dubaju? Jaka jest cena taksówek w Dubaju? Oto opłaty za kursy i za kilometr.
 
Ile kosztują taksówki w Dubaju? Na cenę kursu wpływa sposób w jaki zamówiliśmy taksówkę. Najtańsze jest zawołanie taksówki z ulicy. W takiej sytuacji zwykle zapłacimy 5 AED opłaty początkowej w dzień 5,50 AED w nocą. Koszt początkowy przy zamówieniu z aplikacji lub przez centralę to zwykle 8 AED lub w niektórych korporacjach nawet 12 AED.
 
Ile kosztuje kilometr? Cena przejazdu kolejnego kilometra w taksówce w Dubaju to koszt od 0,50 AED. Niektóre korporacje naliczają jednak 0,50 AED co 292 metry, a nie co kilometr. Minimalna kwota kursu taksówką w Dubaju to zwykle 12 AED.
 
Korporacje taksówkarskie w Dubaju oferują najróżniejsze dodatkowe usługi takie jak przejazdy lepszej klasy samochodami czy przejazdy specjalnie dla kobiet i rodzin. Ich ceny są nieco wyższe. Droższe są też kursy z lotniska. Ceny o których piszemy pochodzą z cenników z połowy 2022 roku.

 
Polecamy również: