Ile zarabiają w Czarnogórze? Średnie zarobki i płaca minimalna 2023

Od pewnego czasu Czarnogóra staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów przede wszystkim ze względu na niskie ceny. Skoro ceny są niskie to wiele osób zastanawia się jakie są pensje. Ile zarabiają w Czarnogórze? Jakie są zarobki w Czarnogórze? Jaka jest płaca minimalna w Czarnogórze? Jaka jest średnia płaca? Sprawdźmy to!

 

Na początek warto zobaczyć jaka jest płaca minimalna w Czarnogórze. W 2023 roku w Czarnogórze płaca minimalna wynosi 532,56 EUR miesięcznie brutto. Kwota netto płacy minimalnej w Czarnogórze to 450 EUR.
 
Płaca minimalna 2023 w Czarnogórze w przybliżeniu w złotówkach to więc około 2100 złotych. Czy średnia pensja w Czarnogórze jest dużo wyższa? Nie!
 
Jaka jest średnia wypłata w Czarnogórze? Według danych pochodzących ze stycznia 2023 roku średnie wynagrodzenie miesięczne w Czarnogórze to 940 EUR brutto co równa się kwocie netto w wysokości 757 EUR.
 
Średnie zarobki w Czarnogórze netto w przybliżeniu w złotówkach to 3550 PLN.
 
Podsumowanie: ile zarabia się w Czarnogórze? Płaca minimalna w Czarnogórze to 450 EUR netto, a średnie zarobki z początkiem 2023 roku to 757 EUR netto miesięcznie. Tutaj dowiecie się czy wynajem samochodu w Czarnogórze kosztuje dużo w porównaniu do zarobków w kraju.

 
Polecamy również: