Czy w Dubaju można chodzić w krótkich spodenkach? Czy wolno?

Kraje islamskie słyną ze zwyczajów odbiegających od tego co znamy z Polski, Europy i większości miejsc na świecie dlatego wielu turystów planujących urlop w Dubaju zastanawia się czy w Dubaju można nosić krótkie spodnie. Czy wolno chodzić w krótkich spodniach w Dubaju? Czy kobiety mogą nosić krótkie spodnie w Dubaju?

 

Dubaj jest jednym z bardziej liberalnych islamskich miejsc na świecie. Odpowiedź na pytanie czy w Dubaju można nosić krótkie spodnie brzmi: to zależy. Zależy od tego jak krótkie i zależy gdzie.
 
Generalnie można nosić krótkie spodenki w Dubaju jeśli nie są zbyt krótkie (zwłaszcza w przypadku kobiet). Warto jednak pamiętać, że w niektórych miejscach takich jak chociażby meczety tego typu ubiór jest niewskazany. W bardzo krótkich spodniach lepiej nie wybierać się też w miejsca zamieszkane przez wieśniaków albo na bazary.
 
Kobiety powinny też unikać wychodzenia w krótkich szortach plażowych w miejsca inne niż plaża czy hotelowy basen. Mężczyźni mają większe pole manewru jeśli chodzi o ubiór ale powinni unikać obcisłych i bardzo krótkich spodni. W krótkich spodniach nie wejdziemy też do lepszej klasy barów czy restauracji ale to reguła stosowana we wszystkich zakątkach świata, a nie tylko w Dubaju.
 
Podsumowanie: czy w Dubaju można nosić krótkie spodenki? Wszystko zależy od tego jak krótkie i od tego gdzie je chcemy nosić ale generalnie nie ma zakazu noszenia krótkich spodni. Do ubioru w Dubaju i innych krajach islamskich trzeba jednak podchodzić z rozwagą.

 
Polecamy również: