Czy w Boże Ciało można pracować? Czy można pracować w ogrodzie?

Dla katolików święto znane jako Boże Ciało jest jednym z ważniejszych świąt w roku. Dla pozostałych to po prostu dodatkowy dzień wolnego i możliwość korzystania z długiego weekendu. Wiele osób wykorzystujących dłuższe wolne zastanawia się czy w Boże Ciało można pracować w domu albo w ogrodzie lub kosić trawę. Czy można pracować koło domu w Boże Ciało?
 

Jeśli zastanawiacie się czy w Boże Ciało można pracować to nie ma żadnego konkretnego przepisu, który miałby zakazywać pracę w domu takie jak pranie, sprzątanie albo pracę w ogrodzie takie jak koszenie trawy czy plewienie grządek. Mimo że jest to dzień wolny od pracy to nie jest to żaden wyjątkowy dzień w którym ustawodawca miałby regulować to czy można pracować czy nie. W Boże Ciało obowiązują takie same przepisy jak w każdy inny dzień – koszenie trawy o 5 rano albo o 22:00 może być potraktowanie jako przeszkadzanie.
 
Oczywiście gorliwi wierzący członkowie kościoła katolickiego muszą mieć inne podejście do tego czy można pracować czy nie bo regulują je wewnętrzne przykazy ich wspólnoty religijnej. Według przepisów kościelnych Boże Ciało jest świętem nakazanym w którym należy powstrzymać się prac w obejściu i właściwie jakichkolwiek “prac niekoniecznych”.
 
Jest to też dzień w którym wierni kościoła mają iść na mszę. Jeśli należycie do gorliwie wierzących to w Boże Ciało musicie wybrać się na mszę i powstrzymać od prac.

 
Polecamy również: