Czy w Albanii można płacić w euro? Czy akceptują euro?

Albania staje się coraz częściej wybieranym kierunkiem urlopowych wyjazdów. Wielu podróżnych planujących swoje wakacje w Albanii zastanawia się czy w Albanii można płacić w euro. Czy w Albanii akceptują euro?

Wnikliwi czytelnicy Kawiarniany.pl wiedzą już, że waluta w Albanii to albański lek, a nie euro. Czy to znaczy, że w Albanii nie można płacić w euro?

Euro nie jest walutą w Albanii ale jak w wielu krajach turystycznych również i tu liczą się twarde waluty. W Albanii w wielu turystycznych miejscach da się płacić w euro ale jeśli mamy możliwość wymiany pieniędzy na lokalną walutę to zawsze warto to zrobić.

Kurs euro oferowany przez taksówkarzy, sprzedawców, restauratorów czy hotelarzy zwykle jest zdecydowanie gorszy niż oficjalny międzybankowy kurs wymiany albo kurs w kantorze.

Podsumowanie: czy w Albanii można płacić w euro? W wielu turystycznych lokalizacjach możemy zapłacić w euro w Albanii ale lepiej tego nie robić i używać lokalnej waluty. W kraju często można płacić w euro w bardziej turystycznych miejscach, hotelach, restauracjach i sklepach.

Pamiętajmy jednak, że oficjalną walutą Albanii jest lek albański (ALL), więc warto mieć również przy sobie albańską walutę, zwłaszcza w mniejszych sklepach, na lokalnych rynkach i w niektórych zakładach usługowych, gdzie płatność w euro może nie być akceptowana.

 
Polecamy również: