Makarska pogoda styczeń. Jaka temperatura? Czy warto?

Styczeń to w Polsce jeden z najzimniejszych miesięcy. Nic dziwnego, że wiele osób chce w styczniu pojechać gdzieś gdzie jest ciepło. Czy Makarska w styczniu to dobry pomysł? Jaka jest pogoda na Riwierze Makarskiej w Chorwacji w styczniu? Czy Makarska jest ciepła w styczniu?

 

Styczeń w Chorwacji nie należy do najcieplejszych miesięcy w roku. Wręcz przeciwnie. W mieście Makarska na Riwierze Makarskiej w Chorwacji w styczniu jest najchłodniej w całym roku. Jaka jest pogoda i temperatura?
 
Z początkiem stycznia średnia temperatura w Makarska to 11 stopni Celsjusza. W połowie miesiąca jest jeszcze chłodniej i średnia temperatura to 10 stopni Celsjusza. To najchłodniejsza średnia w roku. Pod koniec miesiąca robi się cieplej i średnia znów wynosi 11 stopni Celsjusza.

 
Warto pamiętać, że w styczniu wieczory, noce i poranki są zimne. Riwiera Makarska w styczniu nie jest miejscem skąpanym w słońcu. Zdarzają się też opady deszczu. Pogoda nie jest więc zbyt dobra.
 
Czy warto jechać na Riwierę Makarską w Chorwacji w styczniu? Jeśli szukamy ciepłej i słonecznej destynacji turystycznej na wyjazd w styczniu to Makarska nie jest najlepszym miejscem na urlop.

 
Warto przeczytać również: