Czy Kijów jest większy od Warszawy? Które miasto jest większe?

Czy Kijów jest większy od Warszawy? Które miasto jest większe?

Jak nazywa się stolica Ukrainy dobrze wiedzą już wszyscy ale nie wszyscy wiedzą czy Kijów jest większy od Warszawy. Które miasto jest większe? Czy Warszawa jest większa od Kijowa? Jaka jest powierzchnia i ludność Kijowa? Sprawdźmy to!

 

Stolica Polski wypada dość blado na tle stolicy Ukrainy zarówno jeśli chodzi o powierzchnię miasta jak i o liczbę mieszkańców chociaż tutaj opierać się można wyłącznie na danych przedwojennych.
 
Jaka jest powierzchnia Kijowa? Powierzchnia ukraińskiej stolicy to aż 839 kilometrów kwadratowych. Dla porównania warto dodać, że powierzchnia Warszawy to tylko 517,2 kilometra kwadratowego. Oznacza to, że Kijów jest większy od Warszawy o ponad 1,6 raza.
 
Podobnie sprawa ma się jeśli chodzi o liczbę ludności z początkiem 2021 roku. Według danych ze stycznia 2021 roku w Kijowie mieszkało 2 962 180 osób, a ludność Warszawy wynosiła 1 794 166 osób. Przed wojną w Kijowie mieszkało aż o 1 168 014 osób więcej niż w Warszawie.
 
Podsumowanie: czy Kijów jest większy od Warszawy? Jeśli chodzi o powierzchnię to Kijów jest miastem zdecydowanie większym od polskiej stolicy. Również przedwojenna ludność Kijowa była znacznie większa od ludności Warszawy.

 
Polecamy również: