Czy w niedziele jeżdżą autobusy? Czy kursują? 2024

Niedziela to dzień nietypowy od pewnego czasu jest też dniem w którym rządzący zabronili otwierania znacznej liczby sklepów w Polsce. Wiele osób zastanawia się czy niedzielne ograniczenia dotyczą też transportu publicznego. Czy w niedziele jeżdżą autobusy? Czy autobusy jeżdżą w niedziele w 2024 roku? Czy busy kursują w niedziele? Sprawdźmy to.

 

Niedziela nie jest zwykłym dniem w którym wszystko jest czynne tak samo jak w każdy inny dzień. Wiele przedsiębiorstw tradycyjnie nie działa w niedziele, innym w niedziele działać po prostu zabroniono przepychanymi ustawami ograniczającymi handel. Czy zakazy dotyczą też autobusów i komunikacji publicznej?
 
Jeśli zastanawiacie się czy autobusy jeżdżą w niedziele to mamy dla Was dobre wiadomości. Autobusy jeżdżą w niedziele chociaż według rozkładów nieco innych niż w soboty i dni powszednie. Większość autobusów komunikacji miejskiej w niedziele kursuje bardzo rzadko według niedzielnych lub świątecznych rozkładów jazdy. Może się też okazać, że niektóre z linii autobusowych wcale nie kursują w niedziele.
 
Generalnie jednak autobusy jeżdżą w niedziele. Konkretne rozkłady jazdy autobusów w niedziele najlepiej sprawdzać na oficjalnych stronach przewoźnika z którego usług chcemy skorzystać. Inne rozkłady będą bowiem w Krakowie, a inne w Warszawie czy jakichś małych wsiach i miejscowościach.

 
Polecamy również: