Czy na Słowacji trzeba mieć winiety?

Słowacja nie należy do najbardziej atrakcyjnych krajów turystycznych ale każdego roku na Słowację wybiera się wielu Polaków, zwłaszcza do obszarów przygranicznych lub w drodze do Węgier i Chorwacji. Wielu zmotoryzowanych podróżnych zastanawia się czy na Słowacji trzeba mieć winiety. Czy winieta na Słowacji jest obowiązkowa? Kto musi ją mieć?

 
Jeśli zastanawialiście się czy na Słowacji trzeba mieć winiety to odpowiedź na to pytanie jest oczywiście negatywna. Nie ma obowiązku posiadania winiety na Słowacji jeśli nie mamy zamiaru poruszać się po płatnych drogach.

 
Omijając płatne odcinki na Słowacji winiety nie potrzebujemy. Gorzej jeśli wjedziemy bez winiety na odcinek płatny. Jadąc słowackimi autostradami posiadanie winiety jest koniecznością jeśli nie chcemy płacić wysokich mandatów.

 
Lista płatnych dróg na w Słowacji znajduje się na oficjalnej stronie słowackiego systemu emyto.sk. Tutaj zobaczycie ile kosztują winiety na Słowacji.

 
Podsumowanie: czy na Słowacji trzeba mieć winiety? Jeśli nie korzystamy z płatnych dróg to nie ma obowiązku posiadania winiety, jeśli jeździmy po płatnych to tak – trzeba ją wykupić.

 
Warto przeczytać również: