Winiety Węgry 2023 cena. Gdzie kupić winiety?

Węgry są krajem przez który trzeba przejechać samochodem jadąc na przykład do Chorwacji. Kraj ze stolicą w Budapeszcie nie należy do krajów w których drogi nie są płatne dlatego też wielu kierowców zastanawia się ile kosztują Winiety Węgry 2023. Jaka jest cena winiety na samochody osobowe w 2023 roku na Węgrzech? Jaki jest cennik winiet? Ile za tygodniową, miesięczną i roczną winietę na Węgry? Sprawdźmy ceny!

 
Wybierając się na Węgry autem istnieje duża szansa, że będziemy musieli skorzystać z odcinków płatnych dróg na Węgrzech. W takim wypadku potrzebny jest zakup winiety na Węgry. Ile kosztują winiety w 2023 roku?

 


Winiety Węgry 2023 ceny

Cena winiety na Węgry zależy od kilku czynników: rodzaju pojazdu, faktu posiadania bądź nieposiadania przyczepy, okresu ważności winiety oraz tego czy chodzi o winietę lokalną czy o winietę tylko na dane węgierskie województwo.
 
Większość kierowców interesuje winieta na samochód osobowy do 3,5 tony mogący pomieścić 5 pasażerów i nie ciągnący przyczepy dlatego też wyszczególnimy tu ceny winiety dla takiego właśnie samochodu osobowego. Winieta na 1 dzień na Węgry nie jest dostępna.
 
Ile kosztuje winieta na Węgry na 10 dni? Winieta na 10 dni w kategorii D1 to koszt 5500 HUF.
 
Ile kosztuje winieta na Węgry na miesiąc? Miesięczna winieta D1 to koszt 12 600 HUF.
 
Ile kosztuje roczna winieta na Węgry 2023? Koszt rocznej winiety D1 to 49 190 HUF chyba że chodzi nam tylko o regionalną winietę wówczas koszt to 5720 HUF.
 
Podsumowując: koszt winiety dla samochodu osobowego na Węgry w 2023 roku to odpowiednio około 63 zł za winietę na 10 dni, 144 zł za winietę na 30 dni oraz 563 zł za winietę na rok. To sporo biorąc pod uwagę, że roczna winieta 2023 w Szwajcarii to koszt około 180 zł.

Inne ceny winiet dostosowane są dla motocykli, aut z przyczepami, aut wiozących powyżej 7 osób, a inne dla autobusów i busów. Pełen cennik winiet na Węgry 2023 jest dostępny na oficjalnej stronie nemzetiutdij.hu.

 


Winiety Węgry 2023 – gdzie kupić?

Węgry są na szczęście krajem, który wprowadził już e-winiety i można je kupić online. Winiety na Węgry najlepiej kupić na oficjalnej stronie nemzetiutdij.hu. Przy zakupie podajemy kod kraju, numer rejestracyjny oraz kategorię naszego auta.
 
Zakup winiety na Węgry w źródłach innych niż oficjalne będzie droższy niż na oficjalnej stronie więc nie korzystamy z pośredników przy zakupie winiety Węgry 2023. Tam również dostępna jest mapa płatnych odcinków dróg na Węgrzech.

 
Warto przeczytać również: