Czy w Czarnogórze są rekiny? Czy atakują turystów?

Wody u wybrzeży Czarnogóry są jednymi z ładniejszych w Europie. Czysta turkusowa woda, malownicze plaże i niskie ceny sprawiają, że wielu Polaków wybiera Czarnogórę za cel swoich podróży wakacyjnych. Wielu turystów zastanawia się czy w Czarnogórze są rekiny. Czy w Czarnogórze rekiny atakują turystów?

 

Jeśli zastanawialiście się czy w Czarnogórze są rekiny to odpowiedź na to pytanie jest oczywiście pozytywna. Praktycznie w każdym morzu świata występują jakieś gatunki rekinów. W Adriatyku jest ich kilkadziesiąt.

 
Inną kwestią jest jednak to czy rekiny atakują w Czarnogórze. Tutaj sprawa wygląda już nieco inaczej. Historia zanotowanych przypadków ataków rekinów w Czarnogórze jest bardzo krótka.

 
W historii zanotowano dokładnie jeden przypadek niesprowokowanego ataku rekina na człowieka w Czarnogórze. Doszło do niego w 1955 roku w okolicach miasta Budva. Do incydentu doszło w czasie pływania. Rekin zaatakował ofiarę, a atak zakończy się śmiercią.

 
W historii znany jest atak rekina na łódź w okolicach Budvy w 1914 roku. W 1987 roku przy plaży Mogren w Budvie śmiercią zakończył się atak rekina na osobę, która skoczyła z klifu.

 
Jak widać historia zna trzy przypadki ataków rekina w tym dwa przypadki zakończone śmiercią osoby zaatakowanej. Do ataków rekina w Czarnogórze dochodzi więc wyjątkowo rzadko.

 
Nie oznacza to jednak, że w tutejszych wodach nie czają się żadne niebezpieczeństwa. Zawsze istnieje zwykłe ryzyko związane z pływaniem w otwartych wodach. Jeśli nie atak rekina to chociażby zagrożenia takie jak prądy morskie i fale.

 
Podsumowanie: czy w Czarnogórze są rekiny? Tak, dochodzi tu do obserwacji rekinów, ale plaże i wody wokół Czarnogóry są generalnie bezpieczne. Historia zna tylko trzy przypadki ataków rekina w Czarnogórze.

 
Polecamy również: