Czy w niedziele są otwarte restauracje? Czy można iść?

Od kilku już lat obowiązują w Polsce przepisy zakazujące działania sklepów w Polsce w niedziele. Tylko kilka wybranych przez polityków niedziel to normalne handlowe niedziele. Wiele osób zastanawia się czy tylko sklepy są pozamykane. Czy w niedziele restauracje są czynne? Czy restauracje są otwarte w niedziele?

 
Wiele osób zastanawia się czy w niedziele można iść do kawiarni lub restauracji. Czy lokale gastronomiczne są czynne? O ile tylko rząd nie wpada na pomysł pozamykania i utrudniania działalności gastronomii to tak – restauracje są normalnie otwarte w niedziele.
 
Jeśli chcecie iść w niedziele na obiad, ciastko albo kawę do kawiarni lub restauracji to – gdy tylko nie obowiązują polityczne decyzje zabraniające spożywania posiłków na miejscu – restauracje są czynne.
 
Niedzielny zakaz handlu nie dotyczy kawiarni, restauracji i innych punktów gastronomicznych takich jak chociażby budy z kebabem. Generalnie w niedziele można iść do knajpy, a nawet do pubu, niezależnie czy to niedziele handlowe czy niedziele niehandlowe.

 
Polecamy również: