Czy w Tłusty Czwartek można jeść mięso? Czy jest post?

Czy w Tłusty Czwartek można jeść mięso? Czy jest post?

Tłusty Czwartek to jeden z wyjątkowych dni w roku. Każdego roku Polacy tłumnie rzucają się do cukierni i kupują słodycze, które spożywają w dużych ilościach. Wiele osób może odnieść wrażenie, że w Tłusty Czwartek wolno jeść tylko słodycze i zastanawia się czy w Tłusty Czwartek można jeść mięso. Czy wolno jeść mięso w Tłusty Czwartek? Czy w Tłusty Czwartek jest post?

 

Jeśli zastanawialiście się czy w Tłusty Czwartek można jeść mięso albo czy trzeba zjeść pączki to mamy dla Was odpowiedź. Nie ma żadnych przepisów regulujących co wolno jeść, a czego nie wolno. Nie ma ani takich przepisów religijnych, ani tym bardziej państwowych.
 
Osoby które chcą zjeść mięso w Tłusty Czwartek mogą zjeść mięso. Osoby które nie chcą jeść mięsa mogą nie jeść mięsa. Ci którzy chcą jeść słodycze mogą jeść słodycze. Ci którzy nie chcą – nie muszą.
 
Podsumowanie: czy w Tłusty Czwartek można jeść mięso? Nie ma żadnego przepisu zabraniającego jedzenia mięsa w Tłusty Czwartek. Osoby chcące żyć według nakazów religijnych muszą jednak pamiętać, że następnego dnia czyli w piątek po Tłustym Czwartku jest piątek, a więc obowiązuje post. Osoby nie chcące żyć według nakazów religijnych mogą jeść co chcą i kiedy chcą.

 
Polecamy również: