Czy na Cypr potrzebna jest Zielona Karta? Czy wystarczy OC?

Czy na Cypr potrzebna jest Zielona Karta? Czy wystarczy OC?

Cypr od kilku już lat staje się coraz bardziej atrakcyjnym urlopowym celem. Wielu Polaków wybierających Cypr jako miejsce swoich wakacji decyduje się na lot samolotem na Cypr ale co jeśli na Cypr chcemy przypłynąć promem z własnym samochodem? Czy w takiej sytuacji na Cypr potrzebna jest Zielona Karta? Czy na Cyprze obowiązuje Zielona Karta czy wystarczy OC?

 

Jeśli wybieramy się do Republiki Cypru i chcemy zabrać własny samochód to odpowiedź na pytanie o Zieloną Kartę może się przydać. Cypr należy do krajów Systemu Zielonej Karty ale dzięki Porozumieniu Wielostronnemu Polacy zabierający własny samochód na Cypr nie muszą wcześniej wyrabiać Zielonej Karty.
 
Chcąc zabrać swoje auto na Cypr nie musimy mieć Zielonej Karty ale warto pamiętać, że na Cyprze jeździ się zdecydowanie inaczej, niż w większości krajów Europy. Przypominamy: na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny!
 
Podsumowanie: czy na Cypr potrzebna jest Zielona Karta? Polacy zabierający własny samochód do Republiki Cypru nie muszą wcześniej wyrabiać Zielonej Karty.

 
Warto przeczytać również: