Turcja temperatura w czerwcu. Czy warto jechać? Pogoda!

Turcja temperatura w czerwcu. Czy warto jechać? Pogoda!

Wielu osobom Turcja kojarzy się z wyjazdem na wakacje w środku sezonu turystycznego ale czy warto jechać do Turcji nieco wcześniej? Jaka jest pogoda w Turcji w czerwcu? Czy warto jechać do Turcji w czerwcu? Oto czerwiec w Turcji. Czy jest ciepło i słonecznie?

 
Jeśli macie ochotę na ucieczkę od tłumów w kurortach to czerwiec jest całkiem dobrym momentem na wyjazd do Turcji na przykład do którejś z miejscowości Riwiery Tureckiej.
 
W słynnej miejscowości Antalya w czerwcu średnia temperatura na początku miesiąca wynosi 28 stopni Celsjusza, a pod koniec czerwca średnia to już 33 stopnie Celsjusza. Czerwiec w Antalya to miesiąc pełen słonecznych dni praktycznie pozbawiony opadów. Średnie opady w czerwcu w Antalya to zaledwie 9 mm!
 
W innych miejscowościach pogoda w Turcji w czerwcu również jest bardzo dobra, ciepła i słoneczna. W Stambule średnia temperatura w czerwcu to około 26 Stopni Celsjusza przy średniej 36 mm deszczu w ciągu miesiąca.
 
Ze względu na pogodę w czerwcu wyjazd do Turcji to bardzo dobra opcja dla osób szukających dobrej pogody, wysokich temperatur i dużej ilości słońca.
 
Czy warto jechać do Turcji w czerwcu? Zdecydowanie tak, zwłaszcza że decydując się na wyjazd w pierwszej połowie miesiąca wciąż jeszcze da się uniknąć tłumów, które pojawiają się wraz z nastaniem sezonu wakacyjnego.

 
Polecamy również: