Gdzie na lunch w Krakowie? Najlepsze dobre, a także tanie miejsca na lunch

Gdzie na lunch w Krakowie? Najlepsze dobre, a także tanie miejsca na lunch

Dobry obiad w Krakowie może sporo kosztować ale może też kosztować bardzo mało. Jeśli chcecie zjeść w dobrej restauracji i wydać mało to jest na to sposób – menu lunchowe. Wiele osób zastanawia się gdzie iść na lunch w Krakowie. Gdzie na dobry albo tani lunch w Krakowie? Oto restauracje z menu lunchowym w Krakowie w centrum, na Kazimierzu i nie tylko. Oto nasze propozycje gdzie zjeść lunch w Krakowie.

 


Zazie Bistro


 
Jedna z najlepszych restauracji w Krakowie jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości, wielokrotnie wyróżniana w Przewodniku Michelin właśnie za dobre jedzenie i niskie ceny. W Zazie Bistro na Kazimierzu od wtorku do piątku do 17:00 serwowane są zestawy lunchowe składające się z przystawki, dania głównego oraz deseru lub napoju (w tym wina lub cydru) za 41 złotych. W dobrych restauracjach przy Rynku tyle nie starczy nawet na danie główne.

 


Bistro Bene


 
Mniej formalna knajpa prowadzona w Krakowie przez słynnego Tomasza Leśniaka właściciela wyróżnionego w Przewodniku Michelin Nota_Resto znajdującego się zaraz obok. W Bistro Bene od 13:00 do 22:30 serwowane są dwa zestawy wegetariański i zwykły składające się z deseru, dania głównego i niewielkiego dania w formie przekąski. Cena 45 zł.

 


Szara Kazimierz


 
Restauracja Szara na Kazimierzu od lat uznawana jest za jedną z lepszych restauracji w Krakowie. Położony na Kazimierzu lokal ma ceny nieco niższe, niż ten przy Rynku w Krakowie i serwuje też zestawy lunchowe po dość niskich cenach. Lunch od poniedziałku do piątku od 12 do 17:00. W specjalnej karcie najróżniejsze potrawy od 23 do 39 zł. W “chińczyku” bywa drożej.

 


Współwinni


 
Restauracja przy Armii Krajowej 19 jest jedną z najlepiej ocenianych w Krakowie. Chociaż jeszcze nie załapała się ani do Przewodnika Michelin ani do Gault&Millau to naprawdę warto tu przyjść nie tylko na lunch. A skoro mowa o zestawach lunchowych zaledwie za 27 zł. W skład zestawu każdego dnia wchodzi zupa i danie główne, również w opcji wegetariańskiej. Menu lunchowe między 12:00 a 15:00.

 


Projekt Strzelnica


 
Położona w Woli Justowskiej restauracja często wybierana jest jako miejsce na imprezę weselną, ale nie tylko. W tygodniu serwowane są tu różnorakie zestawy lunchowe składające się z zupy, dania głównego i małego deseru za zaledwie 22 złote. To nie żart. W chwili powstawania tego tekstu lunch w restauracji Projekt Strzelnica kosztuje mniej niż niektóre zestawy powiększone w globalnej sieci restauracji szybkiej obsługi.

 


Restauracja Copernicus


 
Jedna z najlepszych propozycji dla tych, którzy chcą skosztować wysokiej jakości posiłku z zestawu lunchowego w cenie dania głównego w dobrej restauracji na Rynku Krakowie. W jednym z najlepszych hoteli w Krakowie działa jedna z najlepszych restauracji. Od poniedziałku do piątku trzydaniowe menu lunchowe w godzinach między 12:00, a 16:00 w cenie 69 zł. Każdego dnia coś innego.

 


Restauracja Starka


 
Coś na Kazimierzu dla amatorów kuchni polskiej. Każdego dnia inne menu lunchowe w których znajdziemy to co Polacy lubią najbardziej. W menu zwykle na przykład barszcz z kurczakiem, kapuśniak ze sznyclem czy rosół z roladą wieprzową. Danie pierwsze i danie główne za 21 złotych.

 
Warto przeczytać również: