Brzesko jaki to powiat? Jaki powiat w Czchowie? Jakie gminy?

Jeśli zastanawiacie się w jakiej strefie jest powiat brzeski to najpierw warto sprawdzić też jakie miasta i gminy znajdują się w powiecie brzeskim. Jaki powiat jest w Brzesku i jaki powiat jest w Czchowie? Jakie gminy są w powiecie brzeskim?

 

Powiat brzeski to niewielki powiat, który według danych z końca 2019 roku zamieszkiwało zaledwie 93 201 osób. Siedzibą powiatu brzeskiego jest oczywiście brzesko. Tablice rejestracyjne dla powiatu brzeskiego to KBR. Powiat brzeski jeśli chodzi o powierzchnię nie zalicza się raczej do mniejszych lub średnich powiatów, jego powierzchnia to 590 kilometrów kwadratowych.
 
Jeśli chodzi o to jakie miasta znajdują się w powiecie brzeskim to nie ma ich zbyt wielu. Powiat brzeski to miasta Brzesko oraz Czchów, a takie gminy miejsko wiejskie Brzesko i Czchów. W skład powiatu brzeskiego wchodzi także kilka gmin wiejskich czyli Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa oraz Szczurowa.
 
Powiat brzeski sąsiaduje m.in. z powiatem bocheński, czy proszowickim ale także z dużym powiatem nowosądeckim czy tarnowskim. Jeśli chcecie sprawdzić w jakiej strefie jest powiat brzeski to już wiecie czy Wasza miejscowość znajduje się w jego obrębie i wiecie jaki to powiat w Brzesku czy Czchowie.

 
Polecamy również: