Ile kosztuje parking nad Morskie Oko? Cena? Jak zarezerwować?

Morskie Oko jest jedną z największych atrakcji po polskiej stronie Tatr. Wiele osób planujących swój wyjazd nad Morskie Oko udaje się tam samochdem, który trzeba gdzieś zaparkować. Parkowanie nad Morskim Okiem nie jest łatwe. Ile kosztuje parking przy Morskim Oku? Jaki jest cennik parkingu przy Morskim Oku? Jak zarezerwować parking? Czy da się odkupić rezerwację? Oto parking w Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie.

 

Nad samo Morskie Oko samochodem dojechać się nie da. Można dojechać koniem ale dzisiaj nie o tym, tylko o parkowaniu. Przy szlaku nad Morskie Oko znajdują się dwa parkingi oblegane w sezonie turystycznym. Jak zaparkować nad Morskim Okiem?
 
Parkingi dysponują ograniczoną liczbą miejsc i wjazd na parking w sezonie turystycznym wymaga wcześniejszej rezerwacji. Kiedy jest konieczna i le to kosztuje?
 
Rezerwacja parkingu nad Morskim Okiem konieczna jest zawsze wtedy gdy władze parku zdecydują o tym, by nie przyjmować osób bez rezerwacji. Stosowne komunikaty o tym pojawiają się na oficjalnych stronach parku. Tak było na przykład w sezonie letnim w 2021 roku. Ile kosztuje bilet? Jaka jest cena parkingu przy Morskim Oku?
 
Cennik parkingu nad Morskim Okiem to 35 złotych. Dokonując rezerwacji na stronie parku nie ma możliwości wyboru tego czy trafimy na parkin na Łysej Polanie czy bliżej szlaku w Palenicy Białczańskiej. Decyduje kolejność złożenia rezerwacji dlatego bilet na parking lepiej rezerwować z przynajmniej jednodniowym wyprzedzeniem ale im wcześniej go zarezerwujecie tym lepiej.
 
Jak wygląda parkowanie? Jeśli wybieracie się nad Morskie Oko to warto wyruszyć wcześniej. Miejsc jest mało, a na dojeździe do parkingów tworzą się w sezonie naprawdę duże korki. Chętnych jest więcej niż fizycznie dostępnego miejsca przez co w internecie zakwitł nawet handel zarezerwowanymi wcześniej miejscami parkingowymi.

Osoby odkupujące rezerwacje informowały, że odkupując ją można zmienić numer rejestracyjny samochodu przed południem dnia poprzedzającego przyjazd na parking.

 
Polecamy również: