Ile kosztuje parking w Zakopanem? Płatne parkowanie w Zakopanem cena

Ile kosztuje parking w Zakopanem? Płatne parkowanie w Zakopanem cena

Zakopane jest jednym z najpopularniejszych miast turystycznych w Polsce. Niezależnie czy trwa lato czy zima to do Zakopanego ściągają tysiące turystów. Wiele osób wybiera się na wypoczynek w górach swoim własnym samochodem i zastanawia ile kosztuje parking w Zakopanem. Ile trzeba zapłacić za parking w Zakopanem?

 

Zakopane, jak wiele turystycznych miast, postanowiło zarabiać na parkingach. Wiele parkingów w Zakopanem to parkingi płatne. Wzorem dużych miast obowiązuje tu strefa parkowania. Miasto podzielono na podstrefę A i B z płatnym parkowaniem dla wszystkim oraz podstrefę C z płatnym parkowaniem dla autokarów. Ile trzeba zapłacić za parkowanie? Ile kosztuje parking w Zakopanem?

 
W podstrefie A płatny parking to kosz 1 zł za 30 minut, 3 zł za pierwszą godzinę, 3,50 zł za drugą godzinę, 4,30 zł za trzecią godzinę oraz 3 zł za każdą kolejną godzinę postoju.

 
W podstrefie B ceny parkowania są nieco inne. 3 zł kosztuje 30 minut, 3 zł kosztuje pirwsza godzina, 3,60 zł druga godzina, 4,30 zł trzecia godzina oraz 3 zł czwarta i kolejne godziny. Można też opłacić parking ryczałtowo za siedem lub więcej godzin. Kwota to 22,90 zł.

 
W podstrefie C koszt to 3 zł za 30 minut, 3 zł za pierwszą godzinę, 3,60 za drugą godzinę, 4,30 zł za trzecią godzinę i 3 zł za każdą następną.

 
Kiedy parkowanie w Zakopanem jest płatne? Strefa płatnego parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00. Spis ulic na których obowiązuje płatne parkowanie znajduje się na oficjalnej stronie miasta. Płatności dokonuje się w parkomatach! Poza strefą parkingi są bezpłatne.

 
Na parkowanie w Zakopanem warto uważać i unikać nieuczciwych parkingów oraz fałszywych kontrolerów wyłudzających pieniądze od podróżnych! Uważajcie też na drogie prywatne parkingi.

 
Polecamy również: