Czy w Splicie jest lotnisko? Gdzie lotnisko w Chorwacji?

Czy w Splicie jest lotnisko? Gdzie lotnisko w Chorwacji?

Split jest jedną z najpopularniejszych chorwackich miejscowości turystycznych. Wiele osób zastanawia się czy da się tu dolecieć samolotem bezpośrednio na lotnisko w Splicie. Czy w Splicie jest lotnisko? Czy Split dysponuje lotniskiem?
 

Jeśli zastanawiacie się czy Split ma lotnisko to odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Split ma lotnisko i lotniskiem dysponuje ale… nie znajduje się ono w Splicie.
 
Lotniskiem przypisanym do Splitu jest lotnisko Split identyfikujące się symbolem SPU. Port lotniczy Split znajduje się około 25 kilometrów od samej miejscowości.
 
Split Airport znane też pod nazwą Resnik Airport znajduje się bliżej nieco mniej popularniej ale również turystycznej miejscowości Trogir. Lotnisko położone niedaleko Splitu w 2019 roku było drugim lotniskiem Chorwacji pod względem ruchu pasażerskiego. W ciągu 12 miesięcy z usług portu skorzystało 3,3 mln podróżnych.
 
Z lotniska w Splicie sezonowo obsługiwane są loty do Polski do miast takich jak Katowice, Gdańsk, Lublin, Poznań, Rzeszów, Kraków i Warszawa na lotnisko Chopina. Wykonują je linie lotnicze LOT, Smartwings oraz Wizz Air.

 
Polecamy również: