Jeziora Plitwickie czy można się kąpać i pływać?

Jeziora Plitwickie to prawdziwa kura znosząca złote jaja odwiedzana przez dziesiątki tysięcy turystów. Wiele osób planujących zwiedzanie Jezior Plitwickich zastanawia się czy w jeziorach można się kąpać. Czy pływanie jest dozwolone? Czy można było pływać w Jeziorach Plitwickich w Chorwacji? Sprawdźmy jakie obowiązują zasady.

Zwiedzanie Jezior Plitwickich to jedna z bardzo drogich atrakcji w Chorwacji. Czy płacąc prawie 200 złotych za wstęp (tutaj znajduje się pełen aktualny cennik wstępu na Jeziora Plitwickie) w szczycie sezonu mamy w cenie możliwość kąpania się?

Czy w Jeziorach Plitwickich można pływać? Nie. Od wielu już lat kąpiel we wszystkich zbiornikach wodnych jest zakazana. Ograniczenie to ma na celu ochronę unikalnego ekosystemu jezior, ich flory i fauny. Woda w jeziorach jest niezwykle czysta i krystalicznie przejrzysta, co sprawia, że ​​miejsce to jest wyjątkowe i należy zachować je w nienaruszonym stanie.

Zakaz kąpieli i pływania w jeziorach jest rygorystycznie egzekwowany przez służby parku narodowego. Turystom nie wolno wchodzić do wody ani podejmować jakichkolwiek działań, które mogłyby zagrażać integralności ekosystemu. Środowisko naturalne Jezior Plitwickich jest kruche i podatne na uszkodzenia, dlatego konieczne jest przestrzeganie wszelkich wytycznych i ograniczeń.

Podsumowanie: czy w Jeziorach Plitwickich można się kąpać? Przed 2006 rokiem na terenie Jezior Plitwickich były miejsca w których można było pływać ale obecnie nie wolno pływać w żadnym z jezior na terenie słynnego parku narodowego w Chorwacji.

 
Warto przeczytać również: