Największe miasta w Holandii. Jakie miasto największe? TOP 10

Holandia kojarzy się zwykłym Polakom tylko z kilkoma dużymi miastami. Nie każdy wie jakie są największe miasta w Holandii. Dziś postanowiliśmy to sprawdzić. Oto największe miasta Holandii pod względem ludności, a właściwie 10 największych miast w kraju. Oto one.

 


10. Nijmegen


 
Pierwszą dziesiątkę największych miast w Holandii otwiera Nijmegen czyli najstarsze holenderskie miasto znajdujące się na wschodzie kraju. Według danych z 2020 roku w mieście mieszkało 177 321 osób

 


9. Breda


 
Na kolejnej kolejnej pozycji zajmuje się miasto położone w południowo-zachodniej części kraju – Breda. Miasto położone niedaleko holendersko-belgijskiej granicy zamieszkiwane jest przez 184 403 mieszkańców.

 


8. Almere


 
Na ósmej pozycji w zestawieniu największych miast w Holandii znajduje się Almere położone w prowincji Flevoland. Almere założono dopiero w 196 roku. Dziś w mieście mieszka 211 514 osób.

 


7. Tilburg


 
Tilburg to miasto w prowincji Brabancja Północna położone niedaleko Bredy ale nieznacznie większe, stąd też pozycja wyższa. Tilburg to siódme co do wielkości miasto zamieszkiwane przez 219 632 osoby.
 


6. Groningen


 
Groningen zamieszkiwane przez 232 826 osób zasługuje na kolejną pozycję w zestawieniu. Miasto położone jest w północnej części kraju. Aglomeracja Groningen składa się kolejnych miejscowośi przez co jest zdecydowanie większa jeśli chodzi o liczbę ludności.
 


5. Eindhoven

 
Jednym z bardziej znanych miast w Holandii jest zajmujące kolejną pozycję w zestawieniu Eindhoven. Miasto znajduje się na południu kraju, a liczba jego mieszkańców to 234 245 osób.
 


4. Utrecht


 
Przed podium na liście największych miast w Holandii znajduje się Utrecht. W utrechcie zamieszkuje 357 179 osób.
 


3. Haga


 
Trzecie miejsce na liście największych miast Holandii zajmuje Haga. Miasto znane m.in. jako siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Haga nie jest miastem licznym. Mieszka tu 544 766 osób.
 


2. Rotterdam


 
Na drugim miejscu wśród największych miast holenderskich znajduje się Rotterdam. Miasto na zachodzie kraju zamieszkuje 650 711 osób ale podobnie jak w przypadku pozostałych miast i miasteczek liczba ludności całej aglomeracji jest zdecydowanie większa. W okolicy Rotterdamu mieszka około 6,7 mln osób!
 


1. Amsterdam


 
Amsterdam to najsłynniejsze miasto w Holandii i oczywiście największe. Miasto Dzielnicy Czerwonych Latarni i sklepów z marihuaną zamieszkiwane jest przez 872 680 osób. Tu poczytacie ciekawostki o Amsterdamie.
 
Polecamy również: