Czy w niedziele jest otwarty fryzjer?

Przez nakazy i zakazy nakładane na ludzi przez rządzących od dłuższego już czasu wiele niedziel w Polsce to niedziele z zakazem handlu w czasie których nie działa większość sklepów i punktów usługowych. Czy tak samo jest z fryzjerami? Czy w niedziele niehandlowe fryzjer jest otwarty? Czy w niedziele działają zakłady fryzjerskie? Czy są czynne w niedziele niehandlowe?

Jeśli szukacie fryzjera w niedziele to stoicie przed dość trudnym zadaniem. Wiele zakładów fryzjerskich jest nieczynna w niedziele zarówno handlowe jak i niehandlowe.

W przeciwieństwie do sklepów, które w wielu przypadkach są zmuszone do przestrzegania niedzielnego zakazu handlu, zakłady usługowe, w tym salony fryzjerskie, mają większą swobodę działania. Czy oznacza to, że każdy fryzjer jest zamknięty w niedziele?

Nie! Wiele zakładów fryzjerskich działa również w niedziele. W niedziele można iść do fryzjera pod warunkiem, że jest otwarty. Który fryzjer jest otwarty w niedziele?

Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Tradycyjnie w Polsce wiele salonów fryzjerskich decyduje się na zamknięcie w niedzielę mimo, że nie mają takiego obowiązku. Jest to szczególnie widoczne na prowincji oraz w mniejszych miastach, gdzie właściciele salonów. W centrach dużych miast znalezienie zakładu fryzjerskiego, który jest otwarty w niedzielę jest nieco łatwiejsze.

Najlepiej zadzwonić do swojego ulubionego zakładu fryzjerskiego i dowiedzieć się czy działa on również w niedziele handlowe i niehandlowe. Dobrym pomysłem dla osób, które potrzebują fryzjera w niedziele jest skorzystanie z mobilnego fryzjera z dojazdem do domu czy biura. Tacy fryzjerzy zwykle nie przejmują się tym czy jest niedziela czy nie.

Podsumowanie: Czy w niedziele jest otwarty fryzjer? Zakłady fryzjerskie nie muszą przestrzegać zakazu handlu ponieważ nie są placówkami handlowymi. Nie znaczy to jednak, że wszyscy fryzjerzy otwierają się w niedziele. Raczej tego nie robią, ale nie znaczy to, że znalezienie fryzjera czynnego w niedzielę jest niemożliwe.

 
Polecamy również: