Otwarte restauracje w Zakopanem. Jakie restauracje są otwarte w górach?

Otwarte restauracje w Zakopanem. Jakie restauracje są otwarte w górach?

Zakopane to zimowa stolica Polski. Niezależnie czy władzy się to podoba czy nie to w każdy weekend do Zakopanego ściągają setki turystów, którzy pragną normalnego życia i normalnego wyjścia na obiad. Sprawdzamy więc co jest otwarte w Zakopanem. Czy w Zakopanem czynne są kawiarnie i restauracje? Które stoki są czynne? Co jest normalnie czynne i można zjeść na miejscu? Co jest czynne na Podhalu?

 
Przez rządowe zakazy wielu restauratorów i hotelarzy stanęło na krawędzi bankructwa i straciło oszczędności swojego życia na pensje pracowników, którym zabroniono pracować i spłacanie sprzętu, który stoi nieużywany. Nic dziwnego, że w całej Polsce pojawili się ludzie ostatkiem sił walczący o to, by móc normalnie pracować. Czy w Zakopanem jest coś normalnie czynne? W Zakopanem sformowało się tzw. Góralskie Veto nie ograniczające się tylko do kawiarni i restauracji ale obejmujące nawet szkoły i stoki. Co jest czynne? Na liście te miejsca, które publicznie informują o ponownym otwarciu.

 


Przystań Kabanos, Spytkowice

Przy ul. Spółdzielców 1 w Spytkowicach działa już Przystań Kabanos zapraszająca na dania zarówno na miejscu jak i na wynos. Restauracja dysponuje dużym parkingiem i bardzo obszernym wnętrzem. W menu przede wszystkim dania kojarzące się z górami i kuchnią polską. Zupy od 10 do 17 zł, dania główne w granicach od 20 zł, a także śniadania już od 10 zł.

 


Rozetka Pizza, Bukowina Tatrzańska

Przy ul. Tadeusza Kościuszki 69 w Bukowinie Tatrzańskiej normalnie funkcjonuje dobrze oceniana pizzeria Pizza Rozetka. W karcie najróżniejszego rodzaju pizza w granicach od 20 za Margherite, 23 zł za Salami po około 30-35 zł za bardziej skomplikowane kompozycje.

 


Restauracja Schronisko Bukowina, Bukowina Tatrzańska

Otwarcie tego miejsca słynącego wcześniej z nazwiska popularnej telewizyjnej gwiazdy odbiło się szerokim echem w całym kraju i mediach głównego nurtu. Restauracji Schronisko Bukowina przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. W karcie lokalu znajdującego się przy Tadeusza Kościuszki znajdziemy głównie dania typowo polskie takie jak kaczka z modą kapustą, kotlet z jagnięciny, pieczony schab, ale nie tylko. Są tu też na przykład burgery w granicach 36-38 zł, a także kwaśnica czy krem z pieczonych pomidorów.

 


 


Hotel Bania Thermal & Ski, Białka Tatrzańska

Po jedzeniu warto się wyspać. Oficjalnie Funkcjonuje dobrze oceniany hotel Bania w Białce Tatrzańskiej znajdujący się przy ul. Środkowej 181. Duży obiekt dysponuje znaczną liczbą miejsc noclegowych.

 


Kameralna Kawiarnia, Nowy Targ

W Nowym Targu przy ul. Kościelnej powrót do normalności funduje Kawiarnia Kameralna. W menu to czego zwykle można spodziewać się po kawiarni czyli głównie ciastka i kawy.

 


Tam Gdzie Zawsze, Nowy Targ

W Nowym Targu można też wpaść Tam Gdzie Zawsze czyli do restauracji znajdującej się przy ul. Królowej Jadwigi 29B. W karcie menu przede wszystkim burgery z wołowiną i kurczakiem. Ceny dość korzystne – klasyczny burger wołowy już od 19 zł. Do tego zupy od 14 zł i wrapy od 21 do 28 zł, a także dania główne, sałatki i różne rodzaje makaronu do wyboru.

 


Kawiarnia Jaga Zakopane

W Zakopanem oficjalnie walczy Kawiarnia Jaga. W karcie to czego można spodziewać się po kawiarni czyli ciastka, kawa, ale także na przykład faworki oraz najróżniejsze dania obiadowe oraz tanie śniadania dostępne na miejscu.

 


Karczma Góraleczka, Zakopane

Kolejnym lokalem, który oficjalnie dołączył do Góralskiego Veta jest Karczma Góraleczka znajdująca się pod adresem ul. Krupówki 22b w Zakopanem. To jedna z lepiej ocenianych restauracji w Zakopanem. W menu śniadania w większości poniżej 20 zł, dania główne to przede wszystkim raczej tradycyjna góralska kuchnia w granicach od około 20 do 50 zł za danie główne. Pierogi około 20 zł.

 
Jeśli znacie inne restauracje i kawiarnie, które ostatkiem sił walczą z zakazami nakładanymi przez władze to z chęcią się o nich dowiemy i wzbogacimy listę. Jeśli któryś z lokali nie chce być opisany też prosimy o maila – usuniemy go z zestawienia.
 
Polecamy również: