Otwarte restauracje w Warszawie. Gdzie czynne restauracje?

Otwarte restauracje w Warszawie. Gdzie czynne restauracje?

Wielu restauratorów w Polsce znajduje sposoby na to by obejść dobijające ich biznes zakazy nakładane przez rządzących. W Krakowie są już czynne restauracje znane na cały kraj. Jak jest w stolicy? Które restauracje w Warszawie są otwarte? Czy są otwarte kawiarnie i puby w Warszawie? Sprawdzamy otwarte restauracje w Warszawie i okolicy.
 
Pomysłowi przedsiębiorcy w całej Polsce odnajdują najróżniejsze drogi prawne po to, by móc normalnie funkcjonować i zarabiać na spłaty kredytów i pensje dla pracowników. Które restauracje, kawiarnie i puby otwarte są w Warszawie? Oto lista czynnych miejsc w Warszawie.

 


Qlturalni Quliarni Q&Q, Legionowo

Idąc od północy na południe jako pierwsza otwiera się restauracja Q&Q położona w podwarszawskim miasteczku Legionowo. Restauracja przy ul. Józefa Piłsudskiego 41 serwuje dania raczej dość tradycyjne i niewyszukane takie jak zupy, krokiety, grilowaną pierś z kurczaka, kurczaka po kijowsku, filety z dorsza czy proste makarony. Zaletą – poza odwagą – są też niskie ceny.

 


Burrito & Burger

Kolejną restauracją, która nie boi się walczyć z zakazami i której nie straszne regularne naloty to Burrito Burger w Warszawie przy ul. Francuskiej 50. Menu jest dość proste i jak sama nazwa wskazuje składa się głównie z burgerów i burrito. Burgery około 30 zł, burrito około 20. Dodatkowo w karcie dań również sałatki.

 


PiwPaw Parkingowa

Przed lockdownami PiwPaw był siecią bardzo dobrze znanych barów na warszawskiej mapie gastronomicznej. Przez zakazy nakładane przez rząd z czterech lokali został się tylko jeden ale wciąż walczy. Bar organizuje obecnie Piwne Akademie kończące się egzaminem i wystawieniem certyfikatu ale sytuacja lokalu jest dramatyczna. Firmowe konto nie pęka w szwach. By ratować sytuację lokal wyprzedaje nawet… szklanki do piwa.

 


Molto Bene Pizza

Od 21 stycznia 2021 roku otwarcie zapowiada również Molto Bene Pizza. Jak sama nazwa wskazuje jest to pizzeria mieszcząca się przy ul. Czerniakowskiej 58 w Warszawie. W ofercie – jak łatwo zgadnąń – przede wszystkim pizza ale również makarony. Ceny od 22 zł za Margherite czyli tanio nawet jak na warunki w Krakowie.

 


Po drodze food&drink

Kolejnym miejscem, które powiedziało “dość” zakazom nakładanym przez rządzących jest bistro Po drodze food&drink znajdujące się przy ul. Podwale 19 w Warszawie. W menu m.in. tradycyne pierogi i zupy, spaghetti czy żeberka lub pieczony łosoś.

 
Jeśli znacie inne restauracje i kawiarnie lub puby, które ostatkiem sił walczą z zakazami nakładanymi przez władze to z chęcią się o nich dowiemy i wpadniemy do nich na wizytę. Jeśli któryś z lokali nie chce być opisany też prosimy o maila – usuniemy go z zestawienia.

 
Polecamy również: